Blog posts

Domowy syrop cebulowo – czosnkowy

Domowy syrop cebulowo – czosnkowy

Porady

Naturalna receptura i wiele prozdrowotnych właściwości, to tylko wybrane cechy, które posiada domowy syrop cebulowo – czosnkowy. A przygotowanie syropu jest wręcz dziecinnie proste. Regularne jego stosowanie wzmacnia przede wszystkim układ odpornościowy. Chroni przed różnego rodzaju infekcjami. A jeśli już jakąś złapiemy, zdecydowanie łagodzi objawy i pomaga nam szybciej wrócić do formy. Zmniejsza stany zapalne i poprawia trawienie.

Z innych ważnych właściwości warto wymienić jeszcze kilka. Wspomaga leczyć infekcje pęcherza. Pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, a więc wskazany przy problemach z cellulitem i u osób z tendencją do zatrzymywania wody w organizmie. Wyrównuje ciśnienie krwi i dobrze wpływa na pracę serca. Cebula i czosnek to również doskonała broń przeciwko wielu nowotworom. Wynika to prawdopodobnie min. z obecności w tych warzywach związków siarki. Syrop cebulowy zawiera ponadto witaminy A, C, B1, B2, PP, oraz selen, fosfor i wapń. 

Do zalewy używajmy miodu naturalnego, pochodzącego ze sprawdzonego źródła. Dobrej jakości miód, to podstawa również dobrej jakości tego syropu. To samo dotyczy cebuli i przede wszystkim czosnku, który nie może być chiński! W sieci jest mnóstwo artykułów o tym jak odróżnić polski czosnek od chińskiego i warto się z nimi zapoznać.  

DOMOWY SYROP CEBULOWO - CZOSNKOWY


DOMOWY SYROP CEBULOWO – CZOSNKOWY

Składniki:

  • cebula: 3 szt.
  • czosnek: 5 – 6 ząbków
  • miód naturalny: ok szklanki (250 ml)

DOMOWY SYROP CEBULOWO – CZOSNKOWY

Wykonanie:

1. Cebule obierz i pokrój w piórka. Obrany czosnek w cienkie plasterki. 

2. Czosnek z cebulą włóż do słoika i zalej miodem. Zakręć słoik i odstaw w ciemne miejsce w temperaturze pokojowej najlepiej na dwie – trzy doby. W tym czasie cebula i czosnek puszczą sok. Syrop stanie się rzadszy. 

3. Następnie należy zlać go do małego słoiczka lub buteleczki. 

DOMOWY SYROP CEBULOWO - CZOSNKOWY


Syrop należy przechowywać w lodówce. 

Dawkowanie to: dorośli 3 łyżki syropu dziennie profilaktycznie w okresie jesienno – zimowym oraz czasie kaszlu, kataru lub przeziębienia również tę samą dawkę. Dzieci nie więcej niż 3 łyżeczki w ciągu dnia. Pamiętajmy, że jeśli dziecko jest uczulone na miód, należy warstwy cebuli i czosnku przesypać cukrem trzcinowym nierafinowanym (ok. 2 – 3 łyżki na warstwę).

Dużo zdrowia!

DOMOWY SYROP CEBULOWO - CZOSNKOWY

 

Napisz komentarz