Blog posts

3 warstwowy tost z patelni

3 warstwowy tost z patelni

Chleb i bułki, Kanapki, Kolacja, Obiady, Przekąski

Bardzo prosty w przygotowaniu 3 warstwowy tost z patelni z pysznym nadzieniem. Szybka w wykonaniu przekąska dla wszystkich, którzy lubią nieskomplikowane przepisy. Wystarczy trochę chleba tostowego, kawałek sera, wędliny oraz jajka do panierki. Oraz „działająca” patelnia 😉. Przepis widzieliśmy swego czasu gdzieś w sieci. Postanowiliśmy sprawdzić, czy ta przekąska jest rzeczywiście tak pyszna jak ją zachwalano! 😊

Kanapki świetnie smakują na gorąco, ale równie dobrze po ponownym odgrzaniu. Zapraszamy wiec na ten prosty przepis i mamy nadzieję, że niejednemu z Was posmakuje.

3 WARSTWOWY TOST Z PATELNI


3 WARSTWOWY TOST Z PATELNI

Składniki:

  • chleb tostowy: 15 kromek
  • szynka: 10 plasterków
  • ser żółty: 10 plasterków
  • majonez: 2 łyżki
  • jajka: 3 szt.
  • olej do smażenia

3 WARSTWOWY TOST Z PATELNI

Wykonanie:

1. Kromki chleba tostowego ułożyć po 3 sztuki, najlepiej kolejno po sobie. Ostrym nożem odkroić ze wszystkich stron skórki.

3 WARSTWOWY TOST Z PATELNI


2. Pierwszą kromkę smarujemy od wewnętrznej strony cienko majonezem. Następnie nakładamy plasterek szynki i plasterek sera (my daliśmy starty, ale lepiej i szybciej w plastrach). Drugą kromkę smarujemy z obu stron i kładziemy na ser. Powtarzamy nakładanie wędliny i sera i nakrywamy ostatnią kromką posmarowaną majonezem od wewnątrz.

3. Powtarzamy cały proces z pozostałymi składnikami. Na koniec kanapki układamy blisko siebie i wszystkie „prasujemy” np. deską do krojenia.

4. Do talerza wbijamy jajka i roztrzepujemy. Na patelni rozgrzewamy olej.

5. Następnie każdą kanapkę dokładnie obtaczamy w jajku i smażymy z każdej strony na złoty kolor. Warto obsmażyć również brzegi tostów, ponieważ będziemy mieć pewność, że jajko nam się wszędzie ścięło, a ponadto takie kanapki będą się lepiej prezentować.

3 WARSTWOWY TOST Z PATELNI

6. Zdejmujemy z patelni i osuszmy na ręcznikach papierowych.

INNE NASZE PRZEPISY NA SZYBKIE PRZEKĄSKI:

CHRUPIĄCE KANAPKI Z PATELNI

EKSPRESOWE ZAPIEKANKI Z CHLEBA TOSTOWEGO

20 MINUTOWE BABECZKI 3 BIT

Smacznego!

3 WARSTWOWY TOST Z PATELNI

Napisz komentarz