Blog posts

Sałatka z pomidorów i żółtego sera

Sałatka z pomidorów i żółtego sera

Grill, Przekąski, Sałatki i surówki

Szybka i prosta sałatka z pomidorów i żółtego sera z cebulą. Surówka z pomidorów i cebuli to klasyka, my dodaliśmy jeszcze startą na grubych oczkach goudę. Ser doskonale uwydatnia smak pomidorów malinowych i przełamuje ostry smak cebuli. Sałatka świetnie uzupełni smak kanapek z wędliną. Pasuje też jako dodatek do wszelkich dań mięsnych duszonych i pieczonych. 

Do sałatki możecie użyć praktycznie każdego rodzaju sera. Najlepiej sprawdzą się oczywiście sery twarde o wyrazistym, ale nie dominującym smaku. Do połączenia składników zastosowaliśmy sos winegret, który nie zaburza wciąż jednak klasycznego charakteru tej sałatki. 

Zapraszamy więc na prosty przepis i jeszcze prostsze wykonanie sałatki pomidorowej z żółtym serem i cebulką. Mamy nadzieję, że to połączenie Wam posmakuje i będziecie częściej do niego wracać. 

SAŁATKA Z POMIDORÓW I ŻÓŁTEGO SERA 


SAŁATKA Z POMIDORÓW I ŻÓŁTEGO SERA 

Składniki:

  • pomidory: 3 szt.
  • cebula: 1 szt.
  • ser żółty: 150 g
  • sos winegret 

SAŁATKA Z POMIDORÓW I SERA

Wykonanie:

1. Pomidory i cebulę kroimy w kostkę. 

2. Ser ścieramy na tarce na dużych oczkach. 

3. W naczyniu, w którym będziemy podawać sałatkę, jako pierwszą warstwę układamy pomidory, a potem warstwę sera. Na koniec na brzegi naczynia wykładamy resztę pomidorów, a na środek wsypujemy cebulkę. 

4. Przed podaniem polewamy sosem winegret. 

Smacznego!

SAŁATKA Z POMIDORÓW I ŻÓŁTEGO SERA 


 

Napisz komentarz