Blog posts

Sałatka z zielonymi pomidorami

Sałatka z zielonymi pomidorami

Grill, Kolacja, Obiady, Przekąski, Sałatki i surówki, Śniadanie

Błyskawiczna w przygotowaniu, sałatka z zielonymi pomidorami. Doskonała na grilla, jak również jako pyszny dodatek do obiadu, śniadania i kolacji. Podstawą sałatki jest sałata lodowa. Idealnym dodatkiem będzie sałatka ukraińska ze słoika, ale równie dobrze sprawdzą się warzywa z innych tego typu przetworów! Sprawdzone! Bez wątpienia pyszne😋

Z pewnością jest to mało spotykane połączenie smaków, ale naszym zdaniem niewątpliwie godne uwagi. Jako sosu użyliśmy niewielkiej części zalewy z pomidorów. Jeśli macie inną sałatkę, możecie zrobić podobnie. Najlepsze są oczywiście własne ekologiczne przetwory z domowego lub działkowego warzywniaka, ale rzecz jasna nie wszyscy mamy taką możliwość.

A Wy jak łączycie smaki? Lubicie czasem eksperymentować w kuchni? Oczywiście nie zawsze finał tych testów jest zadowalający🙄 , ale warto szukać. sałatka z zielonymi pomidorami


Zapraszamy więc do skorzystania z przepisu na tą wyjątkową – mamy nadzieję – sałatkę 😉

Sałatka z zielonymi pomidorami skład:

  • 1 sałata lodowa
  • 1 słoik (900 ml) sałatki z zielonych pomidorów w słoiku (lub innej)

Sałatka z zielonymi pomidorami przepis:

1. Sałatę lodową rwiemy na mniejsze kawałki i wrzucamy do miski.

2. Dodajemy odsączoną uprzednio zawartość słoika z sałatką. Dokładnie mieszamy. Do smaku dolewamy według uznania zalewy z pomidorów (lub innych warzyw, które wykorzystaliśmy).

Sałatka równie dobrze smakuje z majonezem lub śmietaną. Smacznego!


 

2 Comments

  1. Zielony pomidor zawsze mi się kojarzył z niedojrzałym,a tu proszę jaki wspaniały przepis.Dziękuję na pewno zrobię jeszcze w tym tygodniu bo w szklarni aż się proszą.

  2. KuchniaNaWypasie
    12 sierpnia 2020 at 1:33 pm

    Zielony pomidor jest u nas znany szczególnie z sałatki ukraińskiej (chociaż ona podobno wcale ukraińską nie jest 😉 ) jako zakąska, a szkoda, to wdzięczny „owoc”. Dziękujemy!

Napisz komentarz