Blog posts

Sałatka z białą kiełbasą i jajkami

Sałatka z białą kiełbasą i jajkami

Przekąski, Sałatki i surówki, Wigilia i Święta

Bardzo prosta w przygotowaniu wielkanocna sałatka z białą kiełbasą i jajkami to idealny propozycja na sałatkę na świąteczny stół i nie tylko. Świeża sałata, jajka na twardo oraz pyszna biała kiełbasa domowa. A to wszystko polane aromatycznym sosem chrzanowym. To bez wątpienia doskonały pomysł na sałatkę wielkanocną z jajkami. Jeśli szukasz więc inspiracji na to: jaką sałatkę zrobić na Wielkanoc? Zobacz nasz przepis!

Sałatka z białą kiełbasą to bez wątpienia propozycja dla fanów prostych sałatek i przystawek. A także dla miłośników białej kiełbasy i jajek. Idealny i skuteczny przepis wówczas, gdy gościom dopisuje apetyt i musisz coś na szybko podać 🙂 Wtedy sprawdzi się nasza sałatka na stół wielkanocny w 15 minut!

Nasza sałatka wielkanocna z białą kiełbasą i sosem chrzanowym to też przepis, który możesz zmodyfikować i dodać jeszcze inne składniki. Warto jednak pamiętać o sosie chrzanowym, który nadaje sałatce wyrazistości i aromatu. Jeśli chcesz go zmienić, użyj sosu o wyraźnych walorach smakowych.

Sałatki na Wielkanoc przepisy, które z pewnością powinny Cię zainteresować, to oryginalna i wyjątkowo smaczna sałatka z tuńczykiem i jajkiem. Dużym zainteresowaniem na naszym Blogu Kulinarnym cieszy się również sałatka śledziowa warstwowa. Polecamy również bardzo ładną, wiosenną sałatkę z jajkiem. Zapraszamy na przepis na sałatkę z białą kiełbasą i jajkami!

Sałatka z białą kiełbasą i jajkami


Sałatka z białą kiełbasą i jajkami

Składniki 

  • jajka od szczęśliwych kur: 3 szt.
  • biała kiełbasa: 1 szt.
  • kilka liści sałaty strzępistej lub innej
  • szczypiorek
  • chrzan: 1 łyżka
  • majonez: 2 łyżki

Sałatka z białą kiełbasą i jajkami


Sałatka z białą kiełbasą i jajkami 

Przygotowanie 

Sałatka z białą kiełbasą i jajkami to prosta, a jednocześnie bardzo interesująca sałatka na Wielkanoc. Warto, aby znalazła się pośród innych wielkanocnych potraw.

Jajka gotujemy na twardo. Obieramy i kroimy w plasterki. W podobne plasterki kroimy sparzoną białą kiełbasę.

Z majonezu i chrzanu przygotowujemy sos, mieszając oba składniki.

Półmisek przykrywamy liśćmi sałaty, na niej układamy na przemian plasterki kiełbasy i jajek. Sałatkę polewamy sosem i posypujemy pokrojonym koperkiem.

Życzymy smacznego!

Sałatka z białą kiełbasą i jajkami

 

Napisz komentarz