Blog posts

Zapiekanki parmeńskie

Zapiekanki parmeńskie

Dla dzieci, Obiady, Przekąski

Bagietki „nadziane” serem z akcentem z szynki, czyli zapiekanki parmeńskie. Jest to propozycja na nieco inne wykorzystanie tej klasycznej bułki. To bez wątpienia świetny pomysł na dość szybką przekąskę bez dużego nakładu pracy. Najlepiej podać ją przekrojoną na pół i lekko posmarować masłem. Masełko się rozpuści i wręcz idealnie połączy aromat przypieczonej szynki oraz stopionego sera. Całość dopełni chrupiąca, nieco zrumieniona bagietka. 

Z pewnością jest to pomysł dla wszystkich, którzy szukają nieco innego sposobu na zapiekankę. Oczywiście ser można uzupełnić innymi dodatkami jak np. pieczarki, cebula itd. My prezentujemy wersję najprostszą i najszybszą w wykonaniu. Każdy tu może wprowadzić swoje innowacje. Inspiracją był dla nas przepis ze strony www.cookist.com

ZAPIEKANKI PARMEŃSKIE


 

ZAPIEKANKI PARMEŃSKIE

Składniki:

  • bagietki: 2 szt.
  • szynka parmeńska lub inna: 10 plasterków
  • ser żółty w kawałku: 100 – 150 g

Oraz:

  • masło

ZAPIEKANKI PARMEŃSKIE

Wykonanie:

1. Bagietki kroimy na 7 – 8 cm kawałki. Następnie w każdym z nich wycinamy niewielki otwór.

2. Ser kroimy na słupki grubości ok 1.5 cm i długości ok 5 cm. 

3. Do każdego kawałka bagietki wkładamy po pasku sera, wciskając go nieco głębiej. Tak, aby zostało nieco miejsca dla szynki.

4. Układamy pionowo na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i zapiekamy w temperaturze 200 stopni. Przez pierwsze 10 minut tylko dolna grzałka. Następnie przez 5 minut góra/dół. 

5. Następnie zapiekanki wyjmujemy. Na każdą bagietkę nakładamy plasterek szynki i palcem delikatnie wciskamy w dołek, w którym znajduje się rozpuszczony ser. Wstawiamy na 2 – 3 minuty do gorącego piekarnika. 

ZAPIEKANKI PARMEŃSKIE


Podajemy według swoich upodobań. Zapiekanki świetnie smakują z keczupem, ale naszym zdaniem dużo lepiej po przekrojeniu z masełkiem. 

INNE NASZE PROPOZYCJE NA ZAPIEKANKI:

ZAPIEKANKI KOMINY 

ZAPIEKANKA CHEESEBURGER 

EKSPRESOWE ZAPIEKANKI Z CHLEBA TOSTOWEGO

GORĄCE KANAPKI Z PIEKARNIKA

Smacznego!

ZAPIEKANKI PARMEŃSKIE

 

Napisz komentarz