Przekładany delikatną, mleczną masą, bardzo prosty w przygotowaniu miodownik bez pieczenia. Ciasto z pysznym kremem przygotowanym na bazie mleka i kaszy manny. Miodownik bez pieczenia, to idealna propozycja dla wszystkich, którzy obawiają się ciast pieczonych i ewentualnego zakalca 😉. Poza tym do miodownika pieczonego musimy upiec co najmniej trzy placki. My użyliśmy do przełożenia masy, herbatników z dodatkiem miodu. Dzięki temu ciasto wyszło równie pyszne bez dodatkowej pracy. Poza tym czas leżakowania deseru jest dzięki temu o wiele krótszy.
Miodownik bez pieczenia to świetna propozycja na ciasto świąteczne oraz na inne wyjątkowe okazje. Proponujemy również dwa warianty przygotowania masy mlecznej. Pierwsza opcja – szybsza, to umieszczenie masła w gorącej masie i taką właśnie nie wystudzoną przełożyć ciastka. Oraz druga wersja – nieco dłuższa w wykonaniu, ale bardziej świąteczna. To wystudzenie masy mlecznej i utarcie jej z masłem. Dzięki temu krem będzie bardziej subtelny i delikatny.
Miodownik bez pieczenia, to tylko jedna z wielu propozycji na proste ciasta na naszym blogu. Zachęcamy do sprawdzenia przepisów min. na ciasto Prince Polo bez pieczenia, mega pyszne ciasto Pijak, oraz ciasta 3BIT, które jest zawsze hitem każdej imprezy.
Miodownik bez pieczenia
Składniki:
- ciastka z miodem: ok. 300 g
Krem mleczny:
- mleko: 0,75 l
- cukier waniliowy: 1 op.
- kasza manna: 7 – 8 łyżek
- masło: 200 g
- cukier do smaku
Polewa:
- czekolada gorzka: 50 g
- masło: 2 łyżki
- mleko: 2 łyżki
- miód do smaku
- orzechy włoskie posiekane: 1/3 szklanki
Miodownik bez pieczenia
Wykonanie:
1. Do gotującego się mleka wsypujemy cukier waniliowy, kaszkę i wolno gotujemy, cały czas mieszając, aż powstanie bardzo gęsta masa. Odstawiamy do całkowitego wystudzenia.
2. Masło w temperaturze pokojowej ucieramy z dwoma łyżkami cukru pudru, aż zbieleje. Następnie nie przerywając ucierania dodajemy po łyżce zimnej kaszki. Dosładzamy według uznania.
3. Blaszkę 20 x 20 cm wykładamy folią spożywczą ze sporym zakładem, aby potem swobodnie zawinąć ciasto. Na spód wykładamy warstwę ciastek, na nie rozprowadzamy ok 40 % kremu. Następnie układamy kolejną warstwę ciastek oraz kolejne 40 % kremu. Na koniec przykrywamy ostatnią warstwą ciastek i smarujemy górę resztą kremu.
Zawijamy w folię i wstawiamy do lodówki na 24 godziny, aby ciastka zmiękły.
4. W kąpieli wodnej rozpuszczamy masło z mlekiem i połamaną czekoladą. Kiedy lekko ostygnie, dodajemy odrobinę miodu. Polewą smarujemy wierzch ciasta i posypujemy orzechami.
Smacznego!
Jeżeli masło dodamy do gorącej masy i od razu przełożymy ciastka, czas oczekiwania będzie trwał tyle, ile wystygnięcie masy.<
Halina
28 listopada 2020 at 1:51 pmGdzie można kupić i jak nazywają się ciastka z miodem?
KuchniaNaWypasie
30 listopada 2020 at 6:18 pmCiastka są do kupienia min. w sieci sklepów TOPAZ oraz DINO.
Nazywają się Primart.
Jeśli nie dostanie Pani tych konkretnych,
śmiało może Pani użyć innych ciastek korzennych.
Pozdrawiamy.