Niecodzienne, bardzo pyszne połączenie mięsa drobiowego oraz wołowego to nasze kotlety marmurkowe, czyli kotlety mielone inaczej! Przepis na kotlety mielone, to jeden z naszych ulubionych na mięsny dodatek do obiadu. Jak zrobić kotlety mielone marmurkowe? Kotlety są bardzo proste w wykonaniu. Potrzebne są dwa rodzaje mięsa mielonego: drobiowe oraz wołowe, a także trochę przypraw. Ich odpowiednie wymieszanie też nie sprawi nikomu problemów!
Kotlety mielone drobiowo – wołowe są wyjątkowo delikatne w smaku. Dwa rodzaje zupełnie różnego kolorystycznie mięsa pięknie ze sobą kontrastują. Dzięki temu kotlety mielone marmurkowe wyglądają bardzo intrygująco. Jeśli masz więc dylematy w stylu: Z czego zrobić kotlety mielone? lub Co zrobić z mięsa wołowego? Co z mięsa drobiowego? Nasz przepis na kotlety marmurkowe może okazać się tym, którego szukasz!
Jakie mięso na mielone? Z pewnością należy się wystrzegać mięsa mielonego z tacek oraz mięsa już zmielonego. Jeden diabeł wie, co tam zmielili oraz kiedy! Najlepszym rozwiązaniem jest kupno kawałka mięsa w sklepie i poproszenie o jego zmielenie. Dotyczy to każdego rodzaju mięsa. Oczywiście jeszcze lepiej, gdy jest to sprawdzony mały sklepik z pewną historią mięsa, które kupujemy. Wiadomo jednak, że nie każdy z nas ma tak dobrze, ale zawsze warto spróbować!
Z przepisu wyjdzie 5 – 6 dość dużych kotletów.
Kotlety marmurkowe, czyli kotlety mielone inaczej
Składniki:
- mięso mielone drobiowe: 300 g
- mięso mielone wołowe: 300 g
- czosnek suszony: 1 łyżeczka
- sól i pieprz do smaku
- mąka pszenna: 0,5 szklanki
- olej do smażenia
Kotlety marmurkowe, czyli kotlety mielone inaczej
Przygotowanie:
Mięso wołowe doprawiamy solą oraz pieprzem i odstawiamy na 10 minut.
Do mięsa z kurczaka dodajemy czosnek, doprawiamy solą i pieprzem. Również odstawiamy na 10 minut.
Każde z mięs mocno wyrabiamy, aż uwolni się kolagen, czyli mięso stanie się kleiste i będzie dobrze formować.
Z mięsa wołowego formujemy 10 – 12 płaskich placków wielkości kotleta. Najlepiej jest je ułożyć na rozłożonej na blacie folii spożywczej. Mięso drobiowe dzielimy na 5 lub 6 części. Połowę ilości kotletów z mięsa wołowego.
Każdą drobiową część układamy na jednym placku wołowym i przykrywamy drugim. Następnie delikatnie wygniatamy, mieszając ze sobą mięsa. Wystarczy przerobić mięso tylko kilka razy, aby wyraźnie było widać warstwy. Formujemy ładny lekko spłaszczony kotlet. Tak postępujemy z każdym zestawem.
Każdy kotlet obtaczamy w mące i smażymy na rozgrzanym tłuszczu na średnim ogniu.
Zachęcamy do sprawdzenia innych naszych przepisów na kotlety obiadowe. Polecamy: soczyste kotlety z karkówki w chrupiącej panierce, szwedzkie klopsiki köttbullar, pyszne kotlety rybne z musztardą miodową, oraz kotlety po zbójnicku.
Życzymy smacznego!